BBL

dryaseminhizarci

Amerika ve Avrupa’da uzun süredir kullanılan bir cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi olan BBL Forever Young tedavisi ülkemizin keskinliği azalmış çene çizgisinden, yüzünün farklı yerlerindeki kırışıklıklardan, akne izlerinden, kollarındaki sarkmalardan, cilt gevşekliğinden şikayetçi olan kadınlarının da ilgisini çekiyor. Özellikle orta yaş döneminde olan kişilere tavsiye edilen BBL yönteminin cerrahi estetik operasyonların sağladığı etkiyi sağladığını söylemek gerçekçi olmaz, böyle bir iddia duyarsanız ciddiye almayın. Fakat bu yeni nesil geniş bant ışık teknolojisi sayesinde sizin için çok şeyin değişeceğinden ve uygulamadan önceki halinize göre daha genç görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü BBL tedavisi sonrasında sonra cildiniz gerilecek, sıkılaşacak ve yapısı bazı açılardan daha genç bir cildin yapısına benzemeye başlayacak.

İnsanların BBL tedavisini tercih etmesinin tek sebebi yöntemin farklı cilt sorunları üzerinde fark edilir düzeyde bir iyileştirici etki yapması ve tedaviden sonra ortaya daha gergin ve elastik bir cildi olan, daha genç görünen birinin çıkması değil. Tedavi sürecinin konforlu olması ve sonrasında ortaya can sıkan, günlük hayatın tadını kaçıran yan etkiler olmaması da BBL’yi insanlar için çekici hale getiriyor. BBL uygulamasından sonra ciltte ödemler, uzun süreli kızarıklıklar, şişlikler oluşmuyor; günlük rutininizde büyük değişiklikler yapmanız veya kendinizi eve kapatmanız gerekmiyor. Tedaviden sonra sadece 20 – 30 dakikada ortadan kalkan kızarıklıklara maruz kalıyorsunuz.

BBL cilt problemlerini halletmenin yanı sıra hücre yapısının yenilenmesini de sağlıyor. Tedavinin sonuçları kişiye göre değişmekle beraber tavsiye edilen miktarda yapılan ve gerekli aralıklarla tekrarlanan tedavilerden sonra 8 – 10 yaş civarında daha genç bir görünüm sağlanabiliyor.

Gençliğin başlıca belirtilerinden biri nedir; nemli ve elastik, kırışıksız ve pürüzsüz bir cilt; BBL size işte bunları sağlıyor. Uygulanan seanslardan sonra ciddi oranda gençleşmiş olduklarını görmek insanlara moral açısından da çok iyi geliyor. Böyle şeyler yaptıkları işler ve / veya sosyal hayatları nedeniyle fazlaca göz önünde olan, popülariteleri ve kazançları genç ve güzel / yakışıklı görünmeleriyle bağlantılı olan kişiler için daha önemli elbette. Fakat ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinin pratikliği ve nispeten ekonomik oluşları toplumun epeyce bir kısmı tarafından ilgi görmelerine yol açıyor.

Geniş bant ışık (BBL) teknolojisi dermis tabakasındaki kolajen liflerin gerilmesini ve ilerleyen yaşın etkisiyle artık eskisi kadar aktif olmayan fibroblast liflerini uyararak yeni kolajen sentezinin oluşmasını sağlıyor. Tedaviye en çok yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanma belirtileri ve diğer sorunlar için talep olsa da BBL ile kollarınızdaki sarkmaların giderilmesini de isteyebilirsiniz. BBL vücudun sıkılaşması istenen birçok bölgesinde uygulanabiliyor.

Size BBL’nin 50 yaşın üzerindeki 5 kadın hastanın sol ön kollarındaki sarkmaya nasıl bir etki yaptığıyla ilgili bir testten de söz edelim: Kollarının sol ön kısmında yaşlanmaya bağlı orta veya ileri derecede sarkmalar olan bu bayanlara 4’er haftalık aralarla 3’er seans BBL Forever Young tedavisi uygulanmış. Tedaviden sonra bayanların kollarındaki BBL uygulanan ve uygulanmayan bölgelerden deri biyopsisi alınmış. Ayrıca 30 yaşından küçük ve güneş ışınlarından kaynaklanan erken yaşlanma belirtilerine maruz kalmamış 5 gönüllüden de biyopsi alınmış. Bu 3 farklı kategorideki örnekler daha sonra moleküler düzeyde incelenmiş. Sonuçlar orta yaşlı hastaların kollarının tedavi görmüş kısımları ile BBL uygulanmış kısımları arasında belirgin derecede fark olduğunu ortaya koymuş. Aynı kıyaslama orta yaşlı kadınların tedaviden sonraki gen yapılarının 30 yaşından küçük olan gönüllülerin gen yapısıyla benzer özellikler taşımaya başladığını da göstermiş.

Bu detaylı analizler BBL tedavisi gören yaşlı hücrelerin gerçekten gençleşmeye başladığını gösteriyor. Kendinize dikkat eder ve tavsiye edilen şekilde idame seanslar yaptırırsanız bu gençleşme halinin sürekli olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi cilt altındaki kolajen miktarının azalmasıyla yaşlanma belirtilerinin hızlanması arasında birebir bağlantı var. Cildin yağ tabakasına kadar inebilen BBL ışınları bünyenin artık bırakmaya, bir nevi unutmaya başladığı kolajen üretme işini tekrar hatırlamasını sağlıyor. Böylece derideki kolajen lifleri artıyor ve cilt yeniden gençleşmeye başlıyor.

BBL tedavisi cildinizin yorulma ve yaşlanma sürecini ortadan kaldırmıyor tabii. Ama metabolizmanızın sizi genç tutan bazı faaliyetlerinin yeniden hızlanmasını sağlıyor ve sağladığı sonuçlar bir süre boyunca devam ediyor. Tedaviyi 4 – 6 ay aralıklarla devam ettirirseniz bünyenizde zamanın ilerlemesiyle azalmaya devam eden gençleşme faaliyetleri tekrar başlıyor ve böylece genç görünümünüzü sürdürebiliyorsunuz. Tedaviyi bırakma alternatifine gelince; bu durumda cildiniz normalde yaşlanacağı şekilde yaşlanmaya devam ediyor. Yaşlanma sürecinde bir hızlanma, ekstra bir olumsuzluk oluşmuyor yani.

Bu akıllı sistem bir yandan cilde yüksek derecede bir uyarıcı sıcaklık enerjisi verirken diğer yandan cildi bu enerjinin olumsuz etkilerinden korumak için üst düzey bir güvenlik uyguluyor.

BBL ile cilt gençleştirme işleminin fazla zamanınızı almayacağını da ekleyelim. Yüz ve boyun bölgesini kapsayan bir uygulama sadece 20 dakika kadar sürüyor.

BBL tedavisini belli aralıklarla devam edip ettirmemek size kalmış bir şey tabii. Yılda 2 kere devam tedavisi yaptırmayı tercih edenlerin yaşlanma hızı yaşıtlarına göre daha düşük oluyor. Fakat tedaviyi devam ettirmemek de ekstra bir olumsuzluğa yol açmıyor, cildiniz normalde yaşlanacağı hızla yaşlanmaya devam ediyor.

BBL tedavisinin yan etkileri var mı?

BBL’den yan etkiler açısından hiç çekinmeyin, bu konuda oldukça kesin bir dille güvence veriliyor. Cildiniz yanmayacak, rahatsız olmayacak, üstünde lekeler ve kızarıklıklar oluşmayacak. Tedaviden birkaç saat sonra rutin hayatınıza dönebileceksiniz, herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmeyecek. Fakat ilk birkaç saat boyunca cildinizi dış etkenlerden, özellikle de güneş ışıklarından korumalısınız.

Tedaviden sonra nelere dikkat edilmeli?

BBL’den sonra dikkat etmeniz gereken tek şey cildinizi birkaç saat boyunca güneşten ve diğer çevresel etkenlerden korumak. Uygulamayı yaptırdığınız güzellik merkezi veya klinikte size bunu ne şekilde yapmanız gerektiğini izah edecek, hatta koruyucu maske uygulayacaklardır.

BBL tedavisinin uygulanma şekli:

BBL tedavisi sırasında kişiye dalga boyları cildinin yaşlanmışlık, yıpranmışlık derecesine ve cilt sorunlarına göre değişen ışınlar uygulanıyor. Bu ışınlar cilt altına yüksek derecede bir sıcaklık verirken cilt yüzeyi titizlikle korunuyor, bu yüzden siz uygulanan bu yüksek ısıdan dolayı hiçbir rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Tedaviden önce uygulama bölgesine kalın bir tabaka halinde jel sürülüyor ve bir maskeyle gözlerin korunması sağlanıyor. Uygulamanın en mükemmel sonuçları vermesi için tedavi sırasında mimikler yapmaktan kaçınmanız gerekiyor.

Forever Young BBL ile giderilebilen cilt sorunları:

  • Yüz ve boyun bölgelerinizdeki sarkıklıktan şikayetçiyseniz,
  • Cildinizde kurtulmak istediğiniz sivilce izleri varsa,
  • Kollarınızın sarkıklığı moralinizi bozuyorsa,
  • Yüzünüzü sarmaya başlayan çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmak istiyorsanız,
  • Kahverengi lekeler ve diğer cilt lekelerinden muzdaripseniz,
  • Yüzünüzdeki geniş gözenekler ve renk tonu farklılıkları canınızı sıkıyorsa BBL tedavisi durumu belirgin derecede değiştirecektir.


Dr. Yasemin Hızarcı ile BBL Tedavisi
için hemen arayın – Tel: (0212) 352 12 03