intracelİNTRACEL , Altın kaplı mikroiğnelerden oluşan bir Radyo frekans sistemidir. Bu cihaz da fraksiyonel laser, Mezoterapi ve Radyo frekans  gibi üç teknoloji bir arada kullanılmıştır.

İletim kabiliyeti en yüksek metal olan Altın iğneler sayesinde Radyo frekans enerjisi cildin üst tabakasında hasar oluşturmadan hedef doku olan cildin alt tabakasına ulaşmakta ve sıkılaşma toparlanmayı sağlayan kollajen liflerinin yenilenmesini uyarmaktadı

Mikro Altın iğneler hem kendilerinin oluşturduğu mikro hasarlar hemde sütunlar halin de ilettikleri Radyo frekans enerjisi nedeniyle doğal bir yara iyileşme sürecini başlatırlar. Ciltte ki bölgeye göre Doktor tarafından ayarlanan iğne giriş seviyeleri (0,5-0,8-1,5-2mm) yapılacak işlemi başlatmak için yüze değdirilir.

Çok yönlü bir uygulama olan İntracel ,  Avrupa ve Amerika’ da son zamanlar da büyük ilgi kazanmıştır. Ciltte ki sarkma ve gevşeme dışın da sivilce izleri, lekelenme ve bilhassa boyun ve dudak üstü (smoker line) kırışıklıkları gibi tedavisi zor olan bölgelerde ki kırışıklıklar da da çok iyi sonuçlar vermektedir.

Uygulama 25-30 dk. sürmekte ve uygulama öncesi uygulanan anestezik krem sayesinde ağrı minimum olmaktadır.

Seanstan sonra 5-6 saat süren yoğun kızarıklık 24-72 saatte pembeliğe dönüşmekte ve geçmektedir.

İşlem sonrası kabuklanma  ve lekelenme olmamaktadır. Sadece işlem den sonra ki 24-72 ssat boyunca su bazlı nemlendirici kullanılması dışın da özel bir bakım gerektirmez. Uygulama sonrası 3-4 saat güneşe çıkılmaması ve daha sonrasında spf 30 güneş kremi kullanılması iyi olur. İntracel cild yüzeyinde hasar oluşturmadığından yazın da yapılabilir. İntracel uygulamasının bilinen bir yan etkisi yoktur sadece hamileler  ve pace makerlı kişilere uygulanmaması önerilir.

Yüzde ki etkisi bir hafta içinde iyice gelirginleşir. En maksimum etki 5-6 hafta sonra gerçekleşir. 1 veya 2 uygulama yeterlidir.

Etkileri geçici değildir. Uzun süre kalıcıdır. Cerrahi müdahalelere yakındır.

Diğer estetik müdahaleler ile de birlikte kombine tedaviler yapılabir. (Kimyasal peeling, botox, dolgu, lazer ) . Sonuç olarak güvenilir teknolojisi sayesinde intracel ile 1 veya 2 seans tedavi sonrası etkili bir yüz germe etkisine ulaşılabilmektedir.