Günümüzde yüzde herhangi bir ameliyat yarası bırakmadan, oldukça kısa süreler içinde uygulanabilen ve iyileşme süreleri de tıbbi estetik operasyonlara göre çok daha kısa olan pek çok ameliyatsız estetik uygulaması mevcuttur. Ancak Forever Young BBL bu uygulamalar arasında cilt gençleştirme, güneş ve yaşlanma lekelerini giderme ve cildi daha dinç bir görünüme kavuşturma açısından en etkili olanıdır. BBL cilt yenileme tekniği cildin yaşlanma sürecinin doğal ve sağlıklı bir biçimde durdurulmasına olanak tanır. BBL’in bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış mucizevi etkilerinin arasında;

– Ciltte şimdiye dek meydana gelmiş, görülebilen yaşlanma izlerini büyük ölçüde ortadan kaldırmak ve ileride meydana gelecek yaşlanma etkileri ile mücadele etmek

– Ciltteki hücreleri vücut daha gençken çalıştıkları biçimde çalışmaları, daha kolay iyileşmeleri ve çoğalmaları amacıyla yenilemek yer alır.

Bahsettiğimiz özellikleri ile BBL uygulaması yalnızca cilt görüntüsünü iyileştirmekle kalmaz, cildin kalıcı ve sağlıklı biçimde gençleşmesini ve kendi kendini onarma mekanizmalarının yeniden canlandırılmasını sağlar.

BBL nedir?

Günümüzde pek çok alanda kullanılan lazer teknolojisinin bir çeşidi olan BBL doktorlar ve estetisyenler tarafından yaklaşık 20 yıldan uzun süredir uygulanmaktadır. Yöntem ilk olarak bacaklarda yaşlanma, sürekli ayakta durmayı gerektiren bir işte çalışma, düzenli olarak ağır kaldırma gibi durumlar sonucu görünür hale gelen damarların tedavisi amacıyla geliştirilmiş, çeşitli uygulamalar sonrasında güçlü cilt yenileme etkisinin farkına varılmış ve bunun üzerine vücudun diğer bölgelerinde de benzer ve farklı pek çok amaç için kullanılmaya başlamıştır. Lazer teknolojisi çerçevesinde daha etkili cihazların da geliştirilmesiyle BBL günümüzdeki tamamen acısız, iyileşme süresi gerektirmeyen ve etkileri ilk seanstan sonra fark edilmeye başlanan haline kavuşmuştur.

BBL’i diğer uygulamalardan ayıran en önemli nokta cildin belli bir bölgesindeki belirli bir sorunun üzerine odaklanmaktansa söz konusu bölgenin tamamını tedavi etmek üzere tasarlanmış olmasıdır. Yani BBL ile yalnızca yüzdeki kahverengi noktalar ya da boyun bölgesindeki sarkmaların görünümü iyileştirilmez; buna ek olarak uygulama yapılan bölgede bütünüyle bir yenilenme ve gençleşme sağlanır. Yüzeysel olmayan ve tek bir noktaya odaklanmaktansa genel bir iyileşmeyi hedef alan böyle bir uygulama sonucunda hem cilt yüzeyindeki belirgin problemler ortadan kalkar, hem de cildin kendi kendini iyileştirebilme kapasitesi arttırılarak ileride meydana gelebilecek problemlerin ve yaşlanmanın olumsuz etkilerinin önüne geçilir.

BBL nasıl çalışır?

BBL tedavisi için kullanılan cihaz yoluyla cildin üst tabakalarına uygulanan ışık enerjisi bu tabakaları hafif biçimde ısıtır. Hedeflenen bölgelerdeki cilt katmanları tarafından kademe kademe emilen bu ısı enerjisi var olan hücrelerin kolajen üretimlerini tetikler ve cildi ilk uygulamadan daha sıkı bir görünüme kavuşturur. Uygun görülen sayıdaki seansın sonucunda BBL teknolojisinin iyileştirici etkisi en üst düzeye ulaşır ve cilt yüzeyindeki görünür lekelerin ortadan kalkmasının yanı sıra cilt doğal renk dengesine kavuşur, yenilenir, gençleşir ve sıkılaşır. Tüm bunlara ek olarak fototermal enerji cilt üzerinde kızarıklıklara yol açan ince damarların görünümünü ortadan kaldırır ve ciltteki pek çok renk farklılığının sebebi olan fazladan melanin üretimini durdurur.

BBL’in etkili olması için kaç seans gerekir?

Cildin BBL Lazer uygulamasının etkilerinden tam anlamıyla faydalanabilmesi için genellikle birer ay arayla uygulanan 3 ila 6 seans yeterli olmaktadır. Bu esas uygulamanın ardından pek çok uzman yılda 2 kere olmak üzere destekleyici seansların yapılmasını önerir. Eğer ciltte tedavi edilmesi gereken kahverengi noktalar, kızarıklıklar ya da cilt yüzeyine yakın kırmızı kan damarları mevcutsa yıllık destek seansları yine birer ay arayla gerçekleştirilmektedir. Eğer bu tarz görünürlüğü yüksek bir sorun söz konusu değilse destekleyici seanslar yine yılda 2 kez olmak üzere ancak 6 aylık aralıklarla gerçekleştirilebilir.

BBL uygulaması için özel bir hazırlığa gerek var mıdır?

BBL uygulaması öncesinde, eğer cildinizin kendine özgü özel bir durumu yoksa, herhangi bir hazırlık yapmaya gerek yoktur. Eğer cildinizdeki herhangi bir durumdan ötürü uygulamadan önce belli prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyorsa doktorunuz bunları size belirtecek ve gerekli araçları sağlayacaktır, ancak bu son derece nadir bir durumdur.

Uygulamadan maksimum verimin alınabilmesi için cildin mümkün olduğunca açık bir renk tonunda olması gerekir. Yani vücutta güneşlenmenin ya da solaryum benzeri uygulamaların meydana getirdiği bronzluk mevcutken BBL uygulanması işin uzmanları tarafından pek de tercih edilmez. Bu sebeple pek çok kişi BBL Forever Young uygulamasını kış aylarında yaptırmayı tercih etmektedir.

BBL uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

BBL tedavisi sonrasında ciltte kısa süreliğine hafif bir güneş yanığı varmışçasına bir his yaşanması normaldir. Bu his uygulamayı izleyen ilk 2 ila 4 saat arasında tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu his geçene kadar cildi rahatlatmak amacıyla uygulama yapılan bölgeye her saat başı 10-15 dakika boyunca nemli, temiz bir bez kullanılarak soğuk kompres uygulaması yapılabilir.

Eğer BBL ciltteki kahverengi lekelerin giderilmesi amacıyla uygulanmışsa bu lekeler tedavi bitimini izleyen günlerde hafifçe koyulaşmaya başlayıp üçüncü günde oldukça koyu ve görünür bir hal alabilirler. Bu durum son derece normal olup kahverengi noktaların belirginleşen görünümü her geçen gün azalıp maksimum 14 gün içerisinde tamamen ortadan kalkacak ve yerini sağlıklı, pürüzsüz bir görünüme bırakacaktır. Bu süreçte lekelerin görünümü sizi ne kadar rahatsız ederse etsin bunun tedavinin getirdiği normal bir durum olduğunu unutmamanız ve belirginleşen lekelere kesinlikle peeling benzeri herhangi bir cilt soyucu ürünle müdahale etmemeniz gerekir.

BBL lazer yaptıranlar ciltleri uygulamadan hemen sonra güneşe karşı normalden daha hassas olabileceğinden 1 hafta boyunca ve günde 2 kez olmak üzere doktorun önerdiği güneşten koruyucu yoğun nemlendirici ürünleri kullanmalıdırlar. Bunun yanı sıra uygulamayı izleyen 4 hafta boyunca güneş ışınlarına uzun süre ve korumasız olarak maruz kalmaktan da kaçınmaları gerekir.

BBL kimler için uygundur?

BBL çok özel durumların dışında her cilt tipinde etkili olabilen bir uygulamadır. Bu nedenle BBL tedavisi yaptıranlar birbirlerinden yaş, cilt tipi, cilt rengi gibi pek çok konuda ayrılabilirler. BBL tedavisi işte bu yüzden son yılların en mucizevi yaşlanma karşıtı uygulamalarından biri sayılmaktadır. 20’li yaşların başından itibaren ciltteki güneş lekelerinin giderilmesi, sivilce ve siyah noktaların tedavisi, renk dengesizliklerinin önüne geçme, cilt kızarıklıklarını giderme, yaşlanma etkilerinin önün geçme gibi pek çok soruna çare olması amacıyla uygulanabilen BBL teknolojisi bunun yanı sıra iyileşme süresi gerektirmemesi ve işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemesi nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Türkiye’de ve dünyada ilerleyen yaşlarına rağmen ciltlerinin sıkılığı, zinde ve genç görünümü sayesinde hem tüm bakışları üzerlerinde toplayan, hem de çalışma hayatlarını devam ettiren pek çok ünlü isim BBL lazer yaptıranlar kervanına dahildir. Elbette bu isimler mesleklerinin gerektirdiği genç ve güzel görünümü korumak için zaman zaman tıbbi estetik operasyonlar da geçirmektedirler, ancak bu tarz operasyonların sürekli yenilenmesi mümkün olmadığından ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamaları ünlüler arasında çok yaygındır. Julia Roberts, Sandra Bullock, Angelina Jolie, Heidi Klum, Salma Hayek, Demi Moore, Jennifer Lopez, Kate Winslet ve Jennifer Aniston düzenli aralıklarla BBL yaptıran ünlüler arasında yer almaktadır.

Tüm bu etkilerinin yanı sıra BBL fiyat açısından da günümüzün en uygun ameliyatsız estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Bizi telefonla arayarak BBL seans ücreti hakkında bilgi alabilir iletişim bilgilerimize internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ancak tercihinizi yaparken her ne kadar ameliyatsız bir uygulama olmasa da BBL’in de işinin uzmanı doktorlar tarafından steril bir ortamda uygulanması gerektiğini unutmamanızı tavsiye ederiz. Örneğin pek çok uzman birden fazla BBL seansı için toplu ödeme yapılması halinde kendi politikalarına uygun belli oranlarda indirimler uyguladıklarından size teklif edilen fiyatlar arasında farklılıklar görmeniz normaldir; ancak aldığınız fiyatların hemen hemen yarısı kadar bir miktara bu işlemi dakikalar içinde gerçekleştirebileceğini iddia eden ve bünyesinde doktor çalıştırmayan bir güzellik merkezine cilt sağlığınız ve güvenliğiniz açısından şüpheyle yaklaşmanızda fayda vardır. Forever Young BBL güvenilirliği ve etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış, uzun yıllardır yüzbinlerce insan tarafından tercih edilen bir uygulama olup uzman doktorlar eliyle uygun teçhizatın mevcut olduğu bir ortamda gerçekleştirildiğinde ödediğiniz miktarın karşılığını vermemesi söz konusu değildir.